Milli Futbolcu Cenk Tosun, golünü hayal ettiği şekilde attığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Belki inanmayacaksınız ama bugün sabah kalktığımdan beri bu golü hayal ediyordum. Top ayağıma gelince içeriye çekip topu oraya vurmak istedim. Hayal ettiğim gibi oldu. Golden dolayı çok mutluyum” dedi. 

A Milli Futbol Takımı, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO2024) F Grubu üçüncü maçında Çekya’yı 2-1 mağlup etti ve gruptan ikinci olarak çıktı. Milli futbolcu Cenk Tosun mücadelenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  

Hayal ettiği bir gol attığını söyleyen Cenk Tosun, “Belki inanmayacaksınız ama bugün sabah kalktığımdan beri bu golü hayal ediyordum. Top ayağıma gelince içeriye çekip topu oraya vurmak istedim. Hayal ettiğim gibi oldu. Golden dolayı çok mutluyum. Çok oynamak istiyordum bunu basın toplantısında da söyledim. Hoca bugün bana şans verdi. Ben de bugün onu utandırmamak adına her şeyimi verdim sahada. Ama benim golümden daha önemli olan bugün takımın galip gelmesi ve gruptan ikinci olarak son 16’ya yükselmemiz.  

Takım arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Ayrıca Çekya takımını da kutlamak istiyorum. 10 kişi kalmalarına rağmen çok iyi mücadele ettiler. Çok fizikli bir takım. Taçlarda olsun, kornerlerde olsun bizi bayağı yordular. Herkes kora kor mücadele etti. Mutluyuz, güzel uyuyacağız. Sonra da Avusturya’dan rövanşı almak için iyi hazırlanacağız” şeklinde konuştu. 

“Avusturya ile Açık Bir Dosyamız Var” 

Avusturya maçından galibiyetle ayrılarak çeyrek finale kalmak istediklerini belirten milli futbolcu, “Bizim Avusturya ile açık bir dosyamız var. 6-1 yenilmişliğimiz var. O yüzden rövanşı almak için elimizden geleni yapacağız. Kim çıksaydı fark etmezdi. Artık son 16’dasın, bütün takımlar iyi. İnşallah Avusturya’yı da ülke olarak, bu taraftarlarla birlikte yenip çeyrek finale kalmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti Yeni TFF Yönetiminden İlk İcraat: Yabancı Kuralı Değişti

“O Hataları Yapmayacağız” 

Avusturya’ya 6-1 mağlup oldukları hazırlık maçındaki hataları yapmayacaklarını aktaran Cenk Tosun, “İyi analiz edeceğiz, iyi çalışacağız, iyi hazırlanacağız ve o maçta galip gelmek için her şeyimizi vereceğiz. Ben o maç sakattım. İlk 5 dakika iyi oynadığımız bir maçtı. Kendi ceza sahamızın üzerinde kaybettiğimiz bir top var. O hataları yapmayacağız. Çeyrek finale kalmak istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: DHA