Avustralya'nın Güneydoğusundaki Orman Yangınları "Felaket Boyutlara" Ulaşabilir Avustralya'nın Güneydoğusundaki Orman Yangınları "Felaket Boyutlara" Ulaşabilir

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) tarihinin en büyük veri sızıntısına neden olmakla suçlanan eski çalışan Joshua Adam Schulte, 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

35 yaşındaki Schulte; casusluk, bilgisayar korsanlığı, mahkemeye saygısızlık, FBI’a yalan beyanda bulunmak ve çocuk istismarı görüntüleri bulundurmak ile suçlanıyordu.

ABD Adalet Bakanlığı, Schulte’nin 2017’de Wikileaks ile 8 bin 761 belge paylaştığını ve bunun CIA tarihindeki en büyük veri ihlali anlamına geldiğini ifade etti.

ABD Savcısı Damian Williams da sanıkla ile ilgili olarak, "Schulte, Amerikan tarihindeki en küstah ve iğrenç casusluk suçlarından bazılarını işleyerek ülkesine ihanet etmiştir. FBI'ın ve bu bürodaki savcıların olağanüstü soruşturma çalışmaları Schulte'nin hain ve sapık olduğu gerçeğini ortaya çıkarmış ve 40 yılını ait olduğu yerde parmaklıklar ardında geçirmesini sağlamıştır" dedi.

Kaynak: DHA