Gölbaşı'nda Su Kesintisi (22 Temmuz 2024) Gölbaşı'nda Su Kesintisi (22 Temmuz 2024)

Ankara'nın Çankaya ilçesinde dün akşam saatlerinde yaşanan trajik olay, tüm kenti şok etti. Psikolojik sorunları olduğu ve ilaçlarını kullanmadığı iddia edilen inşaat mühendisi Murat Keklik (46), kayınbiraderinin Naci Çakır Mahallesi'ndeki evinde, kızı Doğa (11) ve oğlu Yağız Keklik'i (14) tabancayla öldürüp, ardından aynı silahla intihar etti.

Eşine Katliam Yapacağını Söylemiş

Olaydan önce eşi Cemile Yıldız Keklik'i arayarak çocukları öldüreceğini söyleyen Murat Keklik'in bu dehşet verici planını gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Polis ve sağlık ekipleri olay yerine hızla intikal etti ancak Murat Keklik ve çocuklarının hayatını kaybettiği belirlendi. Olay yerine gelen anne Cemile Yıldız Keklik, sinir krizi geçirdi ve sağlık ekiplerince ambulansa alındı. Baba ve çocukların cansız bedenleri Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Cenazeler, otopsi işlemlerinin ardından aileye teslim edildi. Murat Keklik'in cenazesi memleketi Sivas'a gönderilirken, Doğa ve Yağız Keklik’in cenazeleri ise bugün Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde defnedilecek.

Olay yeri inceleme çalışmalarının ardından, evde bulunan kanlı eşyalar kapının önüne çıkarıldı.

Komşu Yaşar Aydın, olay sırasında bahçede bir kişinin telaşlı şekilde telefonda konuştuğunu gördüğünü belirterek, "Telefonda birine çocukları rehin aldığından bahsediyordu. Eşiyle boşanma aşamasındaydı ve uzaklaştırma kararları alınmıştı. Komşular 'Baba yapma' seslerini duydu. Polisler geldiğinde vahim durumu anladık" ifadelerini kullandı.

Mahalle esnafı Zeki Ağyer ise, "Sokağın çok kalabalık olduğunu gördüm. Murat Keklik, eşini ve kayınbabasını arayıp çocukları rehin aldığını söylemiş. Ama kimse ciddiye almamış. Kapıyı kilitleyip çocukları ve kendini öldürdü. Annenin feryadı bütün milleti sokağa döktü" dedi.

Bina sakinlerinden Gönül Aslan da "Evde otururken bir çığlık sesi duydum. Olay yerine gittiğimde, çocukların annesi çığlık çığlığa bağırıyordu. Sesi hala aklımdan çıkmıyor. Adamın uyuşturucu bağımlısı olduğu söylendi. Kendini ve çocuklarını öldürmüş" dedi.

Bu trajik olay, Ankara'da derin bir üzüntü ve şok yarattı.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: DHA