Diyarbakır'da Sahipsiz Köpek Vakası Diyarbakır'da Sahipsiz Köpek Vakası

31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimler için Cumhur İttifakı'nda Ankara adaylığı konusunda karara varıldığı ifade ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulan adaylar arasında Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un öne çıktığı belirtiliyor. CHP'nin Mansur Yavaş'ı yeniden aday gösterme açıklamasının ardından, Cumhur İttifakı'nın da "milliyetçi kökenli bir adayla karşılık verme" kararı aldığı iddia ediliyor. Erdoğan'ın anket sonuçlarına göre Altınok öne çıkıyor. Geçen hafta yapılan oylamada eski Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un isimleri öne çıktı. Altınok'un daha fazla oy aldığı belirtiliyor.

MHP'nin de Altınok'u desteklediği ve milliyetçi kökenli bir adayla seçime gireceği ifade ediliyor. Cumhur İttifakı'nın, Mansur Yavaş'a karşı Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) kökenli bir adayı sahaya sürme stratejisi izleyeceği iddia ediliyor. Keçiören İlçe Başkanlığı yapmış, MHP'de genel sekreterlik görevini üstlenmiş olan Altınok'un, MÇP geçmişi nedeniyle Ankara'yı kazanabilecek bir aday olarak görüldüğü ifade ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu hafta içinde bir araya gelerek Ankara adaylığı konusunda nihai kararı vereceği belirtiliyor.

AA

Editör: Salih Demirelli