Samsun’da, bir süre ilişki yaşadığı Muradiye T.'yi (31) sevgili oldukları dönemde verdiği paraları geri isteyip alamadığı iddiasıyla tabancayla vurarak öldüren Murat D. (43), tutuklandı. Murat D. ifadesinde, "Silahın gerçek olduğunu bilmiyordum. Boğuştuğumuz sırada patladı" ifadelerini kullandı.

Olay, 2 gün önce öğle saatlerinde, Atakum ilçesi Büyükoyumca Mahallesi Pelitköy Toplu Konutları'nda meydana geldi. Apartman görevlisi, T.Y. ile evli ve 2 çocuk annesi Muradiye Terzi'yi evinin kapısının önünde sağ göğsünden tabancayla vurulmuş halde buldu. İhbarla bölgeye ekipler sevk edildi. Ambulansla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Terzi, yaşamını yitirdi. Polis, şüphelinin bir süre ilişki yaşadığı ve daha önce sitede kapıcılık yapan Murat D. olduğunu belirledi. M. D., dün emniyete giderek teslim oldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, bugün adliyeye sevk edildi. Şüpheli ifadesinde, "Silahın gerçek olduğunu bilmiyordum. Boğuştuğumuz sırada silah patladı" şeklinde konuştu.

Diyarbakır’da Hayvanseverler ‘Eros’u Öldüren Kişinin Ceza Alması İçin Bir Araya Geldi Diyarbakır’da Hayvanseverler ‘Eros’u Öldüren Kişinin Ceza Alması İçin Bir Araya Geldi

Murat D., çıkarıldığı hakimlik tarafından tutuklandı.

Murat D.'in, Muradiye T.'ye sevgili oldukları dönemde ara ara para verdiğini söylediği, son dönemde aralarının bozulması üzerine paraları geri istediği ve tartışmanın da bu yüzden çıktığını öne sürdüğü öğrenildi. Bu arada, T.Y. ile evlenen Muradiye T.'nin 2'nci evliliği olduğu, 16 yaşındaki ilk evliliğinden 2 çocuk dünyaya getirdiği belirtildi.

Kaynak: DHA