Etimesgut Belediyesi, kurban bayramı öncesi ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmadı. Belediyenin Sosyal Yardım İşleri Birimi, Etimesgut Kaymakamlığı ile organize çalışarak ihtiyaç sahibi ailelere muhtarlıklar aracılığı ile yardım kolileri teslim etti. Dar gelirli ailelere de giyim desteği sağladı. 

EGO Genel Müdürü ile Polatlı Buluşması EGO Genel Müdürü ile Polatlı Buluşması

Belediye Başkan Yardımcısı Ebru Keyvan, Etimesgut Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, "Belirlemiş olduğumuz pek çok aileye; gıda kolisi gönderimi yaptık. Amacımız, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bayramda sofralarına katkıda bulunmaktır. Bu bayramlar; yardıma ihtiyacı olan insanlara dokunabildiğimizde ve bütün insanlığın sevinci olduğunda anlam kazanmaktadır”  dedi.   

Etimesgut Belediyesi bünyesindeki Şefkat Eli Çarşısında da ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet desteği sağlandı. 

Dar gelirli ailelerin çocuklarına bayram öncesi giyim yardımı yapılan Şefkateli Çarşısı'nı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Taylan Özgüven, "Kurban Bayramı öncesinde dar gelirli ailelerimiz ve onların çocukları için elimizden gelen desteği yapmaya da devam edeceğiz. Bayramlar, herkesin birbiri ile kaynaştığı ve dayanışma içerisinde olduğu özel günlerdir. Bu vesile ile tüm halkımızın Kurban Bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten