Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamalara yer verdi:

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: 26 Şubat 2024 Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: 26 Şubat 2024

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, sınırlarımız içinde ve dışında terör örgütlerine karşı kahramanca mücadelesine devam etmekte, bölücü hainlere büyük zayiat verdirmektedir. Kapsamlı hava ve kara harekatlarıyla çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmekte, terör örgütüne ait onlarca tesis imha edilmektedir.

Silahlı Kuvvetlerimiz büyük bir gayret ve fedakarlıkla bu mücadeleyi sürdürürken, sosyal medyada şehitlerimiz ve Silahlı Kuvvetlerimizle alakalı doğrulanmamış içeriklerin paylaşılması ve yayılması, terör örgütlerinin kara propagandasına alet olmak anlamını taşımaktadır.

Unutulmamalıdır ki terörün bir amacı da dezenformasyon ve kara propaganda faaliyetleriyle milli birliği, bütünlüğü, toplumsal moral ve motivasyonu zayıflatmak ve çökertmektir. Terörle topyekûn mücadelenin başarısı, bu dezenformasyona karşı da bilinçli ve sorumlu hareket etmekten geçmektedir.

Bu önemli noktadan hareketle, tüm vatandaşlarımızdan ve medya kuruluşlarından kahraman Mehmetçiklerimizin vermiş olduğu mücadeleye destek olmalarını, terörün faydasına olabilecek dezenformasyon barındıran içeriklerden uzak durup yalnızca resmi açıklamalara itibar etmelerini bekliyoruz.

Her zaman ifade ettiğimiz gibi, milli birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden bu kiralık katil sürülerini tamamıyla yok edene kadar, son terörist etkisiz hale gelene kadar durmayacak, mücadelemize devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli