Yangın, saat 15.00 sıralarında henüz tespit edilemeyen bir sebeple tarihi Kapalıçarşı'nın yanında bulunan ve 18. yüzyılda yapıldığı öğrenilen Yağcı Han'ın içerisinde ayakkabı deposu olarak kullanılan bölümde çıktı.

Tarihi handan dumanların yükseldiğini gören yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekipleri geldi.  

Diyarbakır’da Hayvanseverler ‘Eros’u Öldüren Kişinin Ceza Alması İçin Bir Araya Geldi Diyarbakır’da Hayvanseverler ‘Eros’u Öldüren Kişinin Ceza Alması İçin Bir Araya Geldi

Yangın itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmasının ardından söndürüldü. İş hanının karşısında esnaf olan Rasim Kurtuluş, "Farkında değildik. Depoda dumanları gördük. İtfaiyeye haber verince sağ olsunlar bir 10 dakika içinde buraya geldiler. Yaklaşık iki saattir söndürmeye uğraşıyorlar hanı. Şu anda söndü gibi. Kimi sigaradan oldu diyor, kimisi elektrik kaçağından oldu diyor. Daha net bir bilgi yok. İnşallah söyleyecekler. Yukarısı depo. O konuda bir bilgim yok illaki ruhsatlıdır. Birileri varmış ama çıkmışlar yani kimseye bir zarar gelmedi. Ambulans vardı ama gelen giden olmadı yani bir sıkıntı yok çok şükür. Sadece yangın var. O da söndü şu anda. Bir yere sıçramadan bitti yani çok şükür" dedi.

Kaynak: DHA