Fatih Karagümrük’te Sofiane Feghouli şoku yaşanıyor. Kayserispor maçında gördüğü kırmızı kart ve maçın hakemine yönelik hakareti nedeniyle PFDK'dan 5 maç ceza alan Feghouli sezonu kapattı.

Tecrübeli futbolcunun cezası Trabzonspor ile oynanacak kritik Türkiye Kupası yarı finali rövanş maçından itibaren başlayacak.    

Galatasaray'dan Üç Kupalı Kutlama Galatasaray'dan Üç Kupalı Kutlama

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fatih Karagümrük'te forma giyen Cezayirli futbolcu Sofiane Feghouli'ye 5 maç men ve 65 bin TL para cezası verdi.

Kurulun aldığı karar sonrası açıklama yaptı.  

Açıklamada "VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübü sporcusu SOFIANE FEGHOULI’nin, 04.05.2024 tarihinde oynanan MONDİHOME KAYSERİSPOR-VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Trendyol Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübü sporcusu SOFIANE FEGHOULI’nin, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" bilgileri yer aldı.

Cezayirli futbolcu aldığı 5 maçlık ceza ile birlikte sezonu kapatmış oldu.

Bu akşam saat 20.30’da Trabzonspor ile oynanacak Türkiye Kupası yarı finali rövanş maçında takımını yalnız bırakacak olan Feghouli, hafta sonu Süper Lig’de oynanacak Galatasaray maçında da yer almayacak.  

Feghouli ayrıca Süper Lig’in son iki haftasındaki Gaziantep FK ve Samsunspor maçlarında da forma giyemeyecek.

Kaynak: DHA