Süper Lig’de 2023 - 2024 sezonunu 99 puanla 2’nci sırada tamamlayan Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek adına oynayacağı ön eleme turlarındaki muhtemel rakipleri belli oldu.

Sarı lacivertliler, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek için 2’nci Ön Eleme Turu’ndan yolculuğuna başlayacak.

Şampiyonlar Ligi 2’nci Ön Eleme Turu’ndaki muhtemel 2 rakip de şimdiden belli oldu.

Fenerbahçe, bu turda İsviçre Ligi’ni 2’nci sırada bitiren Lugano ya da Sırbistan Ligi’ni 2’nci sırada tamamlayan Partizan ile eşleşecek.

Şampiyonlar Ligi 2’nci Ön Eleme Turu’nda ilk maçlar 23 - 24 Temmuz’da, rövanş karşılaşmaları ise 30 - 31 Temmuz'da oynanacak.

Sarı lacivertlileri, Lugano veya Partizan’ı elemesi durumunda yükseleceği 3’üncü Ön Eleme Turu’nda ise daha zorlu rakipler bekliyor.

Celtics, NBA Final Serisinde 3-0 Önde Celtics, NBA Final Serisinde 3-0 Önde

Bu turda seri başı olma şansı bulunmayan Fenerbahçe, Avusturya Ligi 2’ncisi Salzburg, İskoçya Ligi 2’ncisi Rangers, Çekya Ligi 2’ncisi Slavia Prag ve Fransa Ligi 4’üncüsü Lille’den birisiyle eşleşecek.

Bu turda ise ilk karşılaşmalar, 6 - 7 Ağustos’ta, rövanş maçları ise 13 Ağustos’ta oynanacak.

Sarı lacivertliler, 3’üncü Ön Eleme Turu’nu da geçmesi durumunda Şampiyonlar Ligi Play - Off Turu’nda 3’üncü Ön Eleme Turu’nu geçen 2 takımdan birisiyle eşleşecek.

Kaynak: DHA