Feyza Altun, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla dikkat çekiyor. Son olarak 18 Şubat akşamı yaptığı bir paylaşımıyla yeniden gündeme gelen Altun, paylaşımından kısa bir süre sonra göz altına alındı. Bu olayların ardından Altun'un hayatı merak konusu oldu. İşte, Avukat Feyza Altun'un hayatıyla ilgili detaylar...

Feyza Altun Kimdir?

Feyza Altun, 1987 yılında İstanbul'un Üsküdar ilçesinde doğdu. 
Hukuk eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Daha sonra yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnsan Hakları Hukuku alanında gerçekleştirdi.

Feyza Altun Tarafsız Çalışan Anneler Platformu'nun kurucuları arasındadır. Kendisini avukat, feminist, aktivist, filantrop ve yazar olarak tanımlayan Altun, aynı zamanda birçok kitap kaleme almıştır. Altun'un eserleri arasında Kadının Fenni, Kadının Derdi ve Kadının Erki üçlemesi de yer almaktadır.

Hüseyin Namık Orkun Kimdir? Hüseyin Namık Orkun Kimdir?

2016 yılında "Kadının Fenni" adlı kitabını kaleme alarak avukatlık kariyerine yazarlığı da ekleyen Feyza Altun, sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biridir. 2015 yılında, 7 aylık bebeğiyle birlikte duruşmaya katılarak, dikkatleri üzerine çekmişti. 

Feyza Altun'un Eşi Kim?

Feyza Altun, İlker Sungurlar ile evlidir. Daha önce İlker Meriç ile olan evliliğinden bir oğlu bulunmaktadır.

Kaynak: Furkan Erkan