Başta Christopher Nolan olmak üzere birçok yönetmen ve sinemaseverin olumlu yorumlarıyla karşılanan Japon kaiju (*) filmi, Godzilla Minus One, ülkemizde merakla bekleniyordu. Oscarlarda “En İyi Görsel Efekt” ödülünün sahibi filmin, sinemalarda vizyona girip girmeyeceği belirsizliğini korurken, dijital platformlarda yer alacağına ilişkin soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Seslendirme Kadroları adlı bir hesap, X platformu üzerinde filmi merakla bekleyenler için müjdeyi verdi. Hesabın paylaşımında, daha önce 3 Mayıs’ta Amazon Prime Video’nun Japonya’daki kütüphanesine ekleneceği duyurulan Godzilla Minus One’ın, aynı tarihte Türkiye’deki Prime Video’ya da geleceği açıklandı.

Godzilla Minus One, 3 Mayıs’ta Türkçe dublaj seçeneğiyle Amazon Prime Video’nun Türkiye kütüphanesine eklenecek.

Survivor'da Eleme Adayı Kim Oldu? Survivor'da Eleme Adayı Kim Oldu?

Godzilla Minus One Konusu

Özellikle Japonya sinemalarında fırtınalar estiren 2023 yapımı Godzilla Minus One, İkinci Dünya Savaşı sonrası atom bombasının atıldığı Hiroşima ve Nagazaki şehirlerinde, evrim geçiren Godzilla’nın Japonya’da yaratacağı yıkımı ve insanların bu yıkımla mücadele etme sürecini konu alıyor.

Bazi anime uyarlamalarıyla tanınan Takashi Yamazaki’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu yine Yamazaki kaleme aldı.

Muhabir: Furkan Erkan