Nurten İşçi, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Güzeltepe mahallesinin muhtarı. Covid sonrası dönemde mahallesine hizmet etmekten kitap okumaya fırsat bulamaz hale geldiğini söylüyor. Bir muhtarın çok çalışkan ve azimli olması gerektiğinin altını çizen muhtar İşçi; “Özellikle buralarda eğitim seviyesi yüksek insanlar var, çevre bilinci olan, kendini bilen, hesabını tutabilen, tutumlu bir mahalle çünkü hepsi emekçi eskiden daha yaşlıydı burası ama artık gençleşti nüfus” dedi.Mahallesine ettiği hizmetle 15 yılı tamamlayan muhtar Nurten İşçi 4. dönemine girmeden önce mahallesinin gelişimi ve güzelleşmesi için yaptığı çalışmalardan, ticarihayat.com'a bahsetti.

Muhtar İşçi; “Ben seçilir seçilmez ilk işim program yaptırıp internete geçmek oldu. Web sitesi yaptırdım muhtar asistan yaptırdım neden çünkü konuya, alana hakim olmam gerekiyor. Benim seçildiğim zaman da 2009’un içinde adrese dayalı sisteme geçildi ki ben çok memnun oldum çünkü paralı belgelere karşıyım. Zaten ben bunu arzu edenlerdenim. Bunun için çok çalışmıştım.Eski muhtarlıkta tebligatların olduğu yer düzensizdi onları düzenledim çalışma hayatının verdiği disiplinle. Vatandaşların telefonlarını aldılar. Önemli konularda bir haberleşme aracı olabilmesi için. Yolda elektrik yoktu ve su patlamaları çok oluyordu. İlgili yerlere taleplerimizi yazınca hemen düzeltildi.Yol üzerinde uygunsuz tüm ticari işleri sonlandırdık. Emniyetle işbirliği yaptık. Çocukların okullarının önüne kartlar atılıyordu. Vadinin lunaparkını kaldırttık. Çünkü çocuklar gelmiyordu. Park amacı dışında kullanılıyordu. Çok pisleniyordu park. Tenis kortu voleybol basketbol alanları yapıldı.Kanalizasyon sorunumuz vardı belediyeyle bizzat çözdük. Eski elektrik direklerimizi kaldırttık. Etraf toz toprak oldu ama sonucu da çok güzel oldu.Bakır teller çalınıyordu çok hırsızlık oluyordu bir çeteyi yakaladık polisle işbirliği yaptık.Son üç direğimiz kaldı onları da kaldıracağız takip ediyorum.Yol kenarlarında görme engelliler için sarı şeritleri daha iyileriyle değiştirdik.Kamera sistemi plaka tanıma ile hırsızlıklarla mücadele ettik. Kamera sistemiçok etkili bir çözüm.Ayrancı Anadolu lisesinin yanına bir spor salonu yapmak istedik” şeklinde konuştu.

Beypazarı'nda Havuç Hasadı Devam Ediyor Beypazarı'nda Havuç Hasadı Devam Ediyor

Yeni dönemde de seçimlerde muhtar adayı olacağını ifade eden İşçi, her sabah muhtarlıkta, yaklaşık 15 dakika civarında çevredekilerin de duyabileceği şekilde müzik çalıyor. Öğrenciden, Çankaya Kaymakamı'na şoförden bakkala kadar, mahalle sakinleri bu dinletiden oldukça memnun. Sevgiye, saygıya, gülümsemeye, çalışmaya, içtenliğe, vatana millete hizmet etmeye her zamandan daha çok ihtiyacımız olduğunu söyleyen muhtar İşçi, ailenin ve sabahları insanların birbirine günaydın demesinin çok önemli olduğunun altını çizdi. 

Muhabir: Arda Kemal Atay