Ankara’da “Melikşah Hamamı” Kazısında Osmanlı Seramiği Bulundu Ankara’da “Melikşah Hamamı” Kazısında Osmanlı Seramiği Bulundu

ABD’deki Columbia Üniversitesi öğrencilerinin, Filistin halkı için yaptıkları protesto gösterileri tüm dünyada yayılırken, ülkemizdeki üniversitelerde de İsrail’in Gazze’de Filistin’e yaptığı zulüm ve katliam protesto ediliyor.

Hacettepe Üniversitesi’nde de akademisyen ve öğrenciler protesto gösterisiyle İsrail’in devam eden saldırılarına tepki gösterdiler.

HÜ Diş Hekimliği Fakültesi önünde aralarında akademisyen ve öğrencilerin bulunduğu grup, ellerinde İsrail aleyhinde dövizlerle toplandı.

Burada grup adına konuşan öğrenci Burak Ertaş, Filistin'de yaklaşık 7 aydır katliam yaşandığının altını çizerek, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere batılı devletlerin bu soykırımı değişik şekillerde desteklediğini belirtti.

Batılı ülkelerin başkentlerinde her hafta çok geniş katılımlı protestolar düzenlendiğini hatırlatan Ertaş, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Son zamanlarda Columbia Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversitede Filistin halkını destekleyen, siyonist soykırımı lanetleyen protestolar dünya kamuoyunun gündemine oturmuş bulunmaktadır.

Öğrenciler Gazze'ye ve onun direnişçi halkına destek vermek amacıyla düzenledikleri protestolarda okudukları üniversitelerin siyonist rejimle olan tüm bağlarını koparmalarını ve bu kanlı soykırımda katillerle bir durmamalarını talep ediyorlar."

Konuşmaların ardından grup, yaklaşık bir saat sürecek oturma eylemine başladı.

Kaynak: AA