Meryem Uzerli'nin başrolünü üstlendiği, Burak Berkay Akgül, Hira Koyuncuoğlu, Emre Karayel, Gökay Türkmen, Zafer Algöz, Şevval Sam, Derya Alabora, Gonca Vuslateri, Kartal Can Ermiş, Beril Kayar ve Sevgi Temel gibi başarılı oyuncuları kadrosunda buluşturan “RU” dizisinin galası, Ortaköy'de bulunan Feriye'de yapıldı.

Dizi ekibi, galada dizinin ilk iki bölümünü izledi, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“İnanılmaz Heyecanlı ve Mutluyuz”

Reyan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, “Reyan evliliğinde bazı sıkıntılar yaşıyor. Yeni bir aşk yaşamaya başlıyor ve kendi duygularına karşı savaşıyor. Çok heyecanlı, çok dram dolu bir dizi; çok güldüğümüz anlar da var. Ekipçe çok heyecanlıyız. Bu galayı 1 buçuk yıl bekledik. 2 bölüm izledik, duygulandım çekimlerin olduğu zamana geri gittik. İnanılmaz heyecanlı ve mutluyuz. Projeye çok özendik. Çok iyi bir oyuncu kadrosuyla iyi bir iş çıkardık. Umarım hepiniz izler ve beğenirsiniz" şeklinde konuştu.

“Böyle Bir Kadroyla Çalıştığım için Çok Mutluyum”

Burak Berkay Akgül ise, “Canlandırdığım Uzer sıra dışı bir karakter. Uzer gibi insanları çok görmüyoruz, fark etmiyoruz ama onların dünyası bambaşka; bunu bölümler ilerledikçe göreceğiz. Bizim için çok değerli ve önemli bir proje RU. Böyle bir kadroyla çalıştığım için çok mutluyum. RU büyülü bir dünya ve bu dünyanın içine adım attığınız anda hem kaybolacaksınız hem de kendinizi bulacaksınız. Ayrıca bambaşka kapılar açacak" dedi.

MEDYAPIM imzalı “RU”, 38 yaşındaki Reyan ile 18 yaşındaki Uzer'in sıra dışı aşkını konu alıyor.

Dizinin yaratıcısı olan Taylan Yapıcı, senaryoyu Yeşim Çıtak'la birlikte kaleme aldı. Dizinin yapımcılığını ise Fatih Aksoy ve Yiğit Şardan, yönetmenliğini Bahadır Karataş ve Burak Çaldır üstleniyor.

Çekimleri Urla'da gerçekleştirilen dizi, toplam 8 bölümden oluşuyor.

Sağlıklı Beslenmek Neden Zor? Sağlıklı Beslenmek Neden Zor?

Kaynak: DHA