Galatasaray, Mathias Ross için Kararını Verdi Galatasaray, Mathias Ross için Kararını Verdi

Almanya’nın başkenti Berlin’de oynanacak Hollanda-Türkiye EURO 2024 çeyrek final maçı öncesi Teknik direktör Hikmet Karaman, A Milli Takımın genç yıldızı Arda Güler ile ilgili çok konuşulacak iddialarda bulundu.  

Arda Güler’in Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcularından Alex de Souza’dan daha ileride olduğunu belirten Hikmet Karaman, "Arda, Alex’i çok daha fazla geçecek. Bu benim şahsi kanaatim. Biz Alex’i 28 yaşından sonra gördük. Arda şu anda o yaşa gelene kadar çok ilerler. Star olmak, yıldız olmak, yetenekli bir oyuncu olmak aynı zamanda çok çalışmayı gerektirir. Siz yetenekli olabilirsiniz ama çalışmaz, gelişmezseniz yeteneğiniz kaybolur. Real Madrid gibi bir kulüpte daha çok ön plana çıkacağını düşünüyorum” değerlendirmelerinde bulundu.  

Karaman, Arda’yı Alex’ten önde gördüğünü de belirterek “Alex, koşmayı sevmiyordu ama attığı frikiklerle, duran toplarla, paslarla, şutlarla bir anda ön plana çıkıyordu. Şimdi Arda; dripling yapıyor, adam eksiltiyor, uzaktan şut atıyor. Mesela Merih, ikinci golde kule gibi çıkmış ama o orta gelmezse siz istediğiniz kadar çok yükselin. Korner atmak, duran top kullanmak başka bir meziyet. Arda, adamın ağzına attı. Arda farklı bir yere gelecek. Yaşı küçük, ama aklı büyük. Arda kendinden büyüklere, tecrübeli ağabeylerine akıl veriyor" diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, Avusturya maçında Arda Güler’i çok beğendiğinin de altını çizdi.

Kaynak: DHA