Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak Hollanda'nın teknik hocası Ronald Koeman, Berlin Olimpiyat Stadı'nda organize edilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin, yüreğiyle oynayan bir takım olduğunu söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, "Biz her zaman kendimize odaklanıyoruz ve çok iyi bir oyun oynayabileceğimizi Romanya karşısında gösterdik. Farklı rakipler karşısında kendimize alan yaratmaya çalışıyoruz. Bunu mevcut takımımızla yapabileceğimiz gibi bir takım değişikliklere de gidebiliriz. Zaten buna çalışıyoruz. En önemli şey kendi oyunumuzu oynamak ve maçı kaybetmemek. Ne kadar iyi olabileceğimizi göstermek. Bu noktaya kadar bunu yaptık, kendimizi öz güvenli hissediyoruz ama zor bir maç olacak" şeklinde konuştu.

Türk taraftarların etkisi altında kalmayacak deneyime sahip olduklarını dile getiren Koeman, maça ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türk takımlara karşı maçlara çıktık ve her zaman harika bir atmosferde maçlar oynandı. Yapmamız gereken topu tutmak, topa hakim olmak ve taraftarın sesini bu şekilde kısmak. Yarın da bu olacaktır ama tabi sakin kalmamız gerekiyor. Ciddiyeti elden bırakmamamız gerekiyor ve konsantre şekilde maç oynamamız gerekiyor. Karşımızda istekli iyi futbol oynayan bir takım var ama hepimiz biliyoruz ki zaman zaman açık verebiliyorlar ve sizde doğru tercihte bulunarak bunlardan istifade edebiliyorsunuz."

Trabzonspor’da Flaş Ayrılık Trabzonspor’da Flaş Ayrılık

Kaynak: AA