İstanbul merkezli 12 ilde 4 ayrı suç örgütüne yönelik eş zamanlı “Kuyu-4” operasyonu düzenlendi. Operasyonda, 4 ayrı organize suç örgütünün elebaşlarının da aralarında bulunduğu 62 şüpheli yakalandı. 

Operasyonlara ilişkin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. 

Bakan Yerlikaya açıklamasında “Uluslararası uyuşturucu madde ticareti yapmak ve suçtan elde edilen suç gelirlerinin aklanmasına yönelik 4 ayrı organize suç örgütüne yönelik yapılan 'Kuyu-4' operasyonlarında, organize suç örgütlerinin elebaşıları olan; Mert (Orhan) Ünğan, İbrahim Kurtar, Aydın Razaki ve Recep Özyıldız yakalandı” ifadelerini kullandı. 

Birbirleriyle bağlantılı 4 organize suç örgütünün, yurt için ve yurt dışında ele geçirilen 3 ton 367 kilogram uyuşturucu ve uyarıcı maddeden sorumlu olduğu tespit edildi. 

Operasyonlarda suç örgütlerinin, toplam değeri 11 milyar lira olan 200 taşınmaz mal varlığına, 85 motorlu araca, 30 şirkete ait ortaklık paylarına ve bütün bankacılık varlıklarına el konuldu. 

Bakan Yerlikaya açıklamasının devamında, "İster Uluslararası olsun, ister ulusal olsun ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye kesinlikle kararlıyız. Zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız aralıksız devam edecek" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi