Şirketten yapılan açıklamaya göre, iyzico, portföyüne Paynet'in B2B ve B2B2C ödeme ve tahsilat alanındaki tecrübelerini ekleyerek, üye iş yerlerinin büyümelerine destek olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen iyzico Üst Yöneticisi (CEO) Orkun Saitoğlu, şirketin, bu satın almayla ürün yelpazesini genişleterek rekabetçi finansal teknoloji sektörünün oyuncusu olacağını belirtti.

Daha önce iyzico'nun 10. yılında orta vadeli bir strateji açıkladıklarını hatırlatan Saitoğlu, stratejileriyle üye iş yerlerinin büyümesine rehberlik etmeyi amaçladıklarına dikkati çekti.

Saitoğlu, "Dijital dönüşüm süreçlerinde tamamlayıcı hizmetler sunmanın yanı sıra son kullanıcılar için de alışveriş deneyimini uçtan uca sahiplenip ödeme opsiyonlarını çeşitlendirmeyi hedefledik. Paynet ile attığımız bu güçlü adım ve onların B2B ödeme ve tahsilat alanındaki tecrübelerini iyzico bünyesine katmak, mevcut stratejimiz ışığında yaptığımız bir satın alma oldu." ifadelerini kullandı.

Finansal hizmetleri demokratikleştirmek ve herkes için erişilebilir kılma vizyonuyla yollarına devam ettiklerini anlatan Saitoğlu, şirketin bu satın almayla oluşturduğu sinerjiyle finansal teknoloji sektörüne liderlik etmeyi sürdüreceğini kaydetti.

Niğde'de Çiftçilere Bireysel Sulama Sistemi Desteği Niğde'de Çiftçilere Bireysel Sulama Sistemi Desteği

Arena Grup CEO'su Serkan Çelik de Paynet'i sektörde özel kılan en önemli kabiliyetinin B2B ve B2B2C alanındaki uzmanlığı ve tecrübesi olduğunu söyledi.

Kaynak: AA