Aksaray'da Uyuşturucu Operasyonu Aksaray'da Uyuşturucu Operasyonu

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, ailesine ait küçükbaşları toplamaya giden ve kendisinden haber alınamayan 13 yaşındaki Ç.K. 20 saat sonra ekipler tarafından dere yatağında sağ olarak bulundu. Durumu iyi olan Ç.K., tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. 

Edinilen bilgiye göre Kemalpaşa’nın Bağyurdu Ovacık Mahallesi’nde oturan Ç.K., önceki gün akşam saatlerinde, ailesine ait küçükbaş hayvanları otladıkları yerden toparlamak için evden ayrıldı. 

Hayvanların bir kısmının meradan döndüğünü ancak Ç.K.'nın dönmediğini gören ailesi, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, AFAD ve AKUT ekiplerinin yanı sıra komando timleri ve jandarma iz takip köpekleri sevk edildi.

Ekiplerin yaptığı arama - kurtarma çalışması sonucunda; Ç.K., dün akşam saatlerinde dere yatağında sağ olarak bulundu. 

Ç.K.'nın, gece boyunca ormanda mahsur kaldığı, soğuktan ve yabani hayvanlardan korunmak için dere yatağında bir yere sığındığı öğrenildi. 

Sağlık durumu iyi olduğu öğrenilen Ç.K., sağlık ekipleri tarafından tedbir amaçlı olarak Turgutlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ç.K. ve ailesini hastanede ziyaret eden Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, küçük çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, arama çalışmalarına katılan tüm ekiplere ve vatandaşlara teşekkür etti. 

DHA

Editör: Ersan Akbaş