İzmir'de bir süredir kanser tedavisi gören öğretim görevlisi Doç. Dr. Yusuf Y. (38), kızı Linda Y.'yi (4) ve kayınvalidesi Dilek U.'yu (61) tabancayla öldürdü.

Yusuf Y., daha sonra da boşanma aşamasındaki eşi Doç. Dr. Derya Uzelli Y.'yi (38) ağır yaraladıktan sonra aynı silahla intihar etti.

Doç. Dr. Yusuf Y., boşanma aşamasındaki ayrı yaşadığı eşi İzmir Katip Çelebi öğretim görevlisi Doç. Dr. Derya Uzelli Y.'nin yaşadığı evin önüne geldi.

Yusuf Y., burada otomobilden inen kızı Linda Y.'ye, kayınvalidesi Dilek U.'ya ve eşi Derya Uzelli Y.'ye tabancayla ateş etti. Yusuf Y., daha sonra aynı silahla kendini başından vurdu.

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Linda Y. ve Dilek U.'nun hayatını kaybettiği belirlendi. Derya Uzelli Y. ise ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Derya Uzelli Y.'nin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Kırıkkale'de Bayram Dönüşü Trafik Yoğunluğu Arttı Kırıkkale'de Bayram Dönüşü Trafik Yoğunluğu Arttı

Çiftin boşanma sürecinin çekişmeli geçtiği, kanser hastası Yusuf Y.'nin tedavi için yurt dışına gidip, geldiği öğrenildi.

Polis ekiplerinin incelemesinde, üzerinden 4 ruhsatsız tabanca çıkan Yusuf Y.'nin olası tutukluluk durumunda diğer silahlardan birini kullanmayı amaçladığının değerlendirildiği belirtildi.

Ekiplerin olay yerindeki incelemeleri sürerken, soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA