A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım'da Berlin'de özel maçta Almanya ve 21 Kasım'da Cardiff'te EURO 2024 Elemeleri D Grubu son maçında Galler ile karşı karşıya gelecek.

İstanbul'da kampa giren Ay-Yıldızlılar, basına açık ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Milli futbolcu Kaan Ayhan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın Konuğu Manchester United   Galatasaray’ın Konuğu Manchester United  

Almanya karşılaşmasının kendisi ve takımdaki bazı oyuncular için özel olduğunu belirten Kaan Ayhan, "Sadece benim için değil tüm takım için bu maç önemli. Sadece rakibin Almanya olması değil aynı zamanda güçlü ve kaliteli bir takıma karşı oynuyoruz. Bunun motivasyonu normal maçlarda da yeter. Ben ve bazı arkadaşlarım doğduğumuz ülkede maç oynayıp başarılı olmak istiyoruz."dedi.

Milli futbolcu Ayhan, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile oynadıkları karşılaşmada Türk taraftarların kendilerini yalnız bırakmadığını, aynı atmosferi milli takımla da yaşamak istediklerini ifade ederek  "Taraftarımız bizi o maçta inanılmaz şekilde destekledi. O atmosferi Türk milli takımı ile de görmek istiyoruz hepimiz. Hiç dışardaymış gibi hissetmeyeceğimizi düşünüyorum. Son maçlarla da beraber yeni bir umut doğdu. O yüzden desteklerinin tam olacağını düşünüyorum." diye konuştu.

EURO 2024'e katılma başarısı gösterdikleri için çok mutlu olduklarını da belirten Kaan Ayhan, "Öncelikle turnuvaya katıldığımız için hepimiz çok mutluyuz. Takım olarak biraz rahatladık ama biz yine de Galler maçına şu hedef ile gitmek istiyoruz. Milli takım tarihinde ilk defa lider olarak turnuvaya katılmak istiyoruz. Turnuvada şansımızı arttıracak diye düşünüyoruz. Bir yandan rahatladık ama oraya kazanmak için gideceğiz." ifadelerini kullandı.

DHA