Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından söz konusu alıma ilişkin yapılan açıklamaya göre, 2024 Yılı 2. Dönem Uzman Erbaş Temini Başvuru Kılavuzu yayımlandı.

Uzman erbaş temin faaliyetleri, bakanlık tarafından belirlenen kontenjan dahilinde "piyade, tank, topçu, hava savunma, istihkam, muhabere, ulaştırma, bakım, ikmal, mühimmat, sıhhiye ve veteriner" sınıflarında olacak.

Uzman onbaşı olarak sadece piyade sınıfı komando branşına, uzman çavuş olarak ise diğer sınıf ve branşlarda sınıflandırma yapılacak.

Başvuru Tarihi

Başvurular, Milli Savunma Bakanlığı'nın internet adresi üzerinden 30 Haziran 2024 saat 11.00'den, 30 Haziran 2024 saat 23.59'a kadar yapılabilecektir.

Başvuru Şartları

1. Türk vatandaşı ve erkek olmak

2. 2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1997 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir)

3. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak

4. Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu; uzman çavuş adayları için ise en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Haziran 2019 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)

6. Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan Uzman Erbaş Olacaklar için Nitelik Belgesi’ni olumlu olarak almak

Bakan Işıkhan, SGK Borcu En Yüksek 5 Belediyeyi Açıkladı Bakan Işıkhan, SGK Borcu En Yüksek 5 Belediyeyi Açıkladı

Başvuru şartlarının tamamına "https://personeltemin.msb.gov.tr" adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: AA