Kars’ta, soğuk hava etkili olurken, kent merkezindeki birçok iş yerinin camları buz tuttu, kapı kilitleri dondu. Vatandaşlar araçlarını korumak için üzerini branda ve battaniye ile kapladı.

Hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 20 derecelere kadar düştüğü Kars'ta, kaldırım ve yollarda buzlanmalar, çatılarda da dev sarkıtlar meydana geldi. Araçların üzeri battaniye ve brandalarla örtüldü. Çeşmeler ve akarsular ile birçok iş yerinin vitrinleri ve kapıları buzla kaplandı.

Vitrinde oluşan buzları bıçakla kazıyıp temizleyen manav Yücel Dereçiçek, "Her sabah iş yerine geldiğinde buzla kaplanan kapı kilidini açmak için pürmüz kullanıyorum. Sebze ve meyve sattığımız için soba yakmıyorum. İçerideki ortalama sıcaklık, sıfırın altında 3 derece oluyor. Böylelikle iş yeri adeta doğal buzdolabı gibi. Ürünler zarar görmüyor. Şehirde hava buz kesiyor. Bizler de vitrinleri zaman zaman bıçakla kazıyarak buzlardan arındırmaya çalışıyoruz. Kamyonetimizin mazot deposu donduğu için çok zorluk çekiyoruz. Üzerini battaniye ve brandalarla örtmemize rağmen donmanın önüne geçemiyoruz. Zor günler geçiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Göktaş, "Teknoloji, Şehir ve Kadın" Buluşmasına Katıldı Bakan Göktaş, "Teknoloji, Şehir ve Kadın" Buluşmasına Katıldı

Kars-2

Kaynak: DHA