Pamukkale Üniversitesi’nde Silahlı Saldırı: 7 Yaralı Pamukkale Üniversitesi’nde Silahlı Saldırı: 7 Yaralı

İstanbul Kartal'da bir anaokulunda İngilizce öğretmenliği yapan Büyük Britanya uyruklu Katie Erorbay, taksi şoförü Mustafa Gülter tarafından aracından indirilerek silahla öldürüldü.

İddiaya göre bir anaokulunda ingilizce öğretmenliği yapan Büyük Britanya uyruklu Katie Erorbay, anaokulundan çıkarak aracına bindi. O sırada taksiyle kadının aracına yanaşan Mustafa Gülter, öğretmeni zorla araçtan indirmeye çalıştı.

Aracından inmek istemeyen Erorbay ile taksi şoförü arasında tartışma yaşandı. Taksi şoförü Mustafa Gülter, yanında bulunan silahıyla Erorbay'ı önce çenesinden yaraladı ardından da öğretmene ateş etti. Açılan ateş sonucu Katie Erorbay, kanlar içerisinde yere yığıldı.

Olayın ardından Mustafa Gülter, öğretmeni vurduğu silahla intihar girişiminde bulundu.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, İngilizce öğretmeninin hayatını kaybettiğini belirledi. Mustafa Gülter ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Hayatını kaybeden Katia Erorbay’ın Hakan Erorbay ile evli olduğu, evliliklerinden bir çocukları olduğu öğrenildi. Mustafa Gülter'in, Erorbay’a takıntılı biri olduğu sık sık okul çıkışına giderek İngilizce öğretmenini rahatsız ettiği öğrenildi.

Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Editör: Yağmur Temiz