Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin (ABB) Sıhhiye Tesisi'nde akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemek öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye'nin dünya kadar sorunu var, bölgenin sorunları var, oturup konuşacağız yani" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ile bir görüşme yapıp yapmayacağı sorusu üzerine, “Onu bilmiyorum arkadaşlar. Talep olursa elbette görüşürüz. Bizim partili arkadaşlarımız. Yabancı birisi değil, başka birisi değil. Oturacağız, konuşacağız" dedi.

Madde Bağımlısının Bıçaklı Saldırısında Ölü Sayısı 4’e Çıktı Madde Bağımlısının Bıçaklı Saldırısında Ölü Sayısı 4’e Çıktı

“Böyle Bir Şey Yok”

Kılıçdaroğlu, “İmamoğlu randevu aldığını söyledi, yarın görüşmeniz bekleniyor” sorusuna, "Onların hepsi asparagas. Böyle bir şey yok. Böyle bir olay olduğunda Sayın Başkan arar geleceği günü belirtir. Ona göre önceden konuşuruz. Benim programımın, onun programının uygun olması lazım. O çerçevede oturup konuşuruz. Yemeğimizi de yeriz" yanıtını verdi.

Mansur Yavaş: Özel Bir Gündemimiz Yok

Kemal Kılıçdaroğlu ile uzun zamandır görüşmediklerini belirten Başkan Yavaş ise şunları aktardı:

"Özel bir gündemimiz yok sadece sayın genel başkanımızla uzun süredir görüşmemiştik. Ben bayramda kendisini aradım. Görüşemediğimizi söyledim. Burada daha önce de yemek yemiştik. Aynı yerde bir yemek ikram edeyim dedim hepsi bu."

Kaynak: DHA