İstanbul Valisi Davut Gül, Santa Maria Kilisesi'nde bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Olayın yaşandığı kiliseye giderek incelemelerde bulunan Gül; "Hepimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. 1972 doğumlu 52 yaşında bir vatandaşımız vefat etti. İki maskeli şahıs saldırıda bulundu. Bununla ilgili polisimizin, savcılığımızın araştırması devam ediyor. Failler de bulunup adli makamlara çıkartılacaktır" şeklinde konuştu.

İstanbul Valisi Davut Gül, pazar ayini esnasında Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırıdan sonra olayın yaşandığı kilisenin bulunduğu yere giderek inceleme yaptı.

Bayramda Müze ve Ören Yerleri Ziyaretçilerle Doldu Bayramda Müze ve Ören Yerleri Ziyaretçilerle Doldu

İki maskeli şüpheli tarafından düzenlenen saldırıda 52 yaşındaki C.T. hayatını kaybetti.

Menfur saldırının faillerinin en kısa zamanda yakalanacağını ifade eden İstanbul Valisi Gül; "Hepimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. 1972 doğumlu 52 yaşında bir vatandaşımız vefat etti. İki maskeli şahıs saldırıda bulundu. Bununla ilgili polisimizin, savcılığımızın araştırması devam ediyor. Şu an itibariyle söyleyebileceğimiz bilgiler bunlar. Yaralı yok, tek bir kişiye saldırı olmuş. Tek bir kişi vefat etmiş. Bildiğimiz, gördüğümüz şu; İçeri girilmiş ve vefat eden bir kişiye saldırıda bulunulmuş. Dolayısıyla da bunun üzerinde polisimiz çalışıyor. Hepimizin başı sağ olsun. Bakanlığımız açıklama yaptı. Sayın cumhurbaşkanımız olayı takip ediyor, İçişleri Bakanımız, Adalet Bakanımız, polisimiz, savcımız herkes görevini yapıyor. İçişleri Bakanlığı'mızın açıklaması olayın çerçevesini çiziyor. Bunun dışında söylenebilecek bir şey yok. Şu an Kilisemizin baş pederiyle de görüştük. Ona da geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Olay çok yeni. İki saatlik bir olay. Herkes görevini yapıyor. Failler de bulunup adli makamlara çıkartılacaktır. Biz olayla ilgili ne dersek diyelim bir hüküm tesis etmiş olacağız. Olay söylediğimiz gibi, iki maskeli kişi içeri giriyor ve bir kişiye ateş ediyorlar. O kişi de hayatını kaybediyor" dedi.

Kaynak: DHA