Kırşehir’deki kirasını alamadığını öne sürdüğü kiracısı H.Ç’yi (38) tabancayla vurarak yaralayan emekli polis memuru S.K., (52) yargılandığı davada, tutuklu olduğu süre göz önünde bulundurularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kırıkkale'de 39 Bin Makaron Ele Geçirildi Kırıkkale'de 39 Bin Makaron Ele Geçirildi

Olay, 25 Ekim 2022'de Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında yaşandı. Emekli polis memuru S.K., kirasını alamadığını öne sürdüğü, hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan kiracısı F.Ç. ile görüşmeye gitti. S.K. ile F.Ç. arasında tartışma yaşandı. Eşinin ev sahibi ile tartıştığını öğrenen H.Ç. de olay yerine geldi. Burada S.K. ile H.Ç. arasında kavga çıktı. S.K., belindeki tabancasını çıkararak H. Ç.’i sol bacağından yaraladı. H.Ç. hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan S.K. ise 'kasten yaralama' suçundan tutuklandı.

Kazara Ateş Aldı

S.K. hakkında Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın görülen son duruşmasına tutuklu sanık S.K. ile taraf avukatları katıldı. Mahkemedeki savunmasında S.K., "Kira yüzünden aramızda bir tartışma yaşadık. O gün de hastanede karşılaştık. Ben Hüseyin ile görüşecekken eşiyle karşılaştım. Hastanenin otoparkına bir anda Hüseyin de geldi ve tartışma büyüdü. Amacım kendisini vurmak değildi. Korkutmak isterken silah bir anda ateş aldı. Olayın buralara kadar geleceğini hiç düşünmedim" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, 'kasten yaralama' suçundan 15 aydır tutuklu bulunan S.K.'nin tutuklu olduğu süreyi göz önünde bulundurularak, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Duruşma, eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.

Kaynak: DHA