Edirne’de bu yıl 663'üncüsü düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde rakiplerini yenerek üst üste ikinci kez başpehlivan olan Yusuf Can Zeybek, yeni hedefini "Altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum" diyerek açıkladı.

Beşiktaş, Can Keleş'i Kadrosuna Kattı Beşiktaş, Can Keleş'i Kadrosuna Kattı

Geçen yıl finalde İsmail Balaban'ı yenip Kırkpınar başpehlivanı olan Antalyalı Yusuf Can Zeybek, bu yıl 663'üncüsü düzenlenen Kırkpınar'ın finalinde, Mustafa Taş'ı yenerek üst üste ikinci kez başpehlivanlığı kazandı.

Gelecek yıl da Er Meydanı'ndan şampiyon çıkması halinde altın kemerin ebedi sahibi olacak olan Zeybek, bu nedenle hedefinin üçüncü kez başpehlivan olmak olduğunu belirterek,“İnşallah önümüzdeki sene de 3'üncü kemeri tekrar takıp, kemerin ebedi sahibi olmak istiyoruz. Tabii bunda biraz da Ahmet Taşçı ustanın artısı var. İlk önce ustamızın bir elini öpüp, ondan bir rıza, rica minnet alarak Edirne'ye geleceğiz. Bu sene daha ağır bir süreç geçireceğiz. Çünkü 2'nci kemeri aldık, 3'üncü kemer için herkes bize saldıracak. Bunun için biraz daha iyi çalışıp, sıkı çalışıp inşallah seneye 3'üncü kemeri alacağız" dedi.

Zeybek, bu sene Edirne'ye çok rahat geldiğini de ifade ederek,“Üzerimde hiç stres yoktu. Kendimden emindim, hatta takımım benden daha çok stres yaptı, kemer konusunda. Takımıma da 'Siz benden daha streslisiniz. Rahat olun, nasip olursa kemeri alıp çıkacağız' dedim. Edirne halkına da çok teşekkür ederim. Hepsinden Allah razı olsun. Bu kemeri önce Türkiye'mize, sonra Antalya'mıza bağışlıyorum. Antalya'mıza bir kemer borcumuz var. İnşallah Antalya'ya bu borcu ödeyeceğiz. Çünkü Antalya halkı bu güreşi çok seviyor, İnşallah bu borcu ödeyeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: DHA