Konya'nın Güneysınır ilçesinde çay ocağı işletmecisi Ali Osman K. (30), daha önce kavga ettiği meslektaşı Yıldırım U.'ya (42), otomobiliyle çarptı. Ali Osman K., daha sonra da döverek öldürüp, cesedini gömdü.

Günaysınır'da oturan Ali Osman K. ile meslektaşı Yıldırım U., iş mevzusu nedeniyle tartışıp kavga etti. Yıldırım U., kavgada sert bir cisimle Ali Osman K.'nın başına vurarak yaraladı. Taraflar, bu olay üzerine birbirinden şikayetçi oldu.

Ali Osman K., 1 Şubat günü de otomobiliyle cadde kenarında yürüyen Yıldırım U.'ya çarptı. Ali Osman K., yola savrulan Yıldırım U.'yu sopayla dövüp, el ve ayaklarını bağladı. Daha sonra da Yıldırım U.'yu otomobiline aldı ve dağlık araziye götürdü. Öldüğünü anlayınca da Yıldırım U.'nun cesedini gömdü.

Yıldırım U.'nun babası Ali U., polis merkezine giderek oğlu Yıldırım U.'dan 2 gündür haber alamadıklarını söyledi. Araştırmalar üzerine Yıldırım U.'nun en son Bozkır Caddesi’nde görüldüğü belirlendi.

Caddedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ali Osman K.'nın otomobiliyle Yıldırım U.'ya çarpıp, dövdüğü tespit edildi.

Gözaltına alınan Ali Osman K., ilk sorgulamasında inkar etti. Ardından da suçunu itiraf etti.

Ali Osman K., ifadesinde şunları söyledi:

Konya Seydişehir'de Otomobil Kazası: 1 Yaralı Konya Seydişehir'de Otomobil Kazası: 1 Yaralı

''Daha önce iş nedeniyle kavga etmiştik. Bana ve aileme zarar vereceğini düşündüm. Olay günü aracımla takip ettim. Önce arabayla çarptım. Daha sonra demir sopayla dövdüm. El ve ayaklarını bağlayıp arabaya koydum. Dağlık arazide yakmaya çalıştım ama yakamadım. Daha sonra gömdüm" 

​Ali Osman K.'nın gösterdiği yerde, Yıldırım U.'nun cansız bedenine ulaşıldı.

Ali Osman K., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. Yıldırım U.'nun cenazesi de bugün ilçe mezarlığına defnedildi.

Kaynak: DHA