KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, depremden etkilenen 11 ildeki işletmelere yönelik başlatılan 450 milyon dolarlık destek paketine 45 bin başvuru yapıldığını açıkladı. İbrahimcioğlu, şu ana kadar 2 bin başvurunun da ödemesinin onaylandığını söyledi.

Mobilya Sektörü, 7,3 Milyar Dolarlık İhracata İmza Attı Mobilya Sektörü, 7,3 Milyar Dolarlık İhracata İmza Attı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki saha ziyaretlerini sürdüren KOSGEB Başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, bugün de Gaziantep'in İslahiye İlçesi'ndeydi.

İslahiye Ticaret Odası'nda esnaflarla bir araya gelen İbrahimcioğlu deprem destek paketi projesinin detayları hakkında bilgiler vererek, başvuru ve onay sürecini anlattı.

İbrahimcioğlu, proje ile birlikte deprem bölgesinde ticaretin hareketlenmesini amaçladıklarını ifade ederek, 15 gün içerisinde 45 bin başvuru aldıklarını ve bunun 26 bininin değerlendirildiğini söyledi.

2 bin başvurunun ödemesinin onaylandığını bildiren İbrahimcioğlu, ''15 gün içerisinde 45 bin başvuru aldık. Çünkü programı çok kolaylaştırdık. Bizim isteğimiz esnafların başvurularını hızlı bir şekilde yapması. 26 bin başvuru değerlendirilmiş. 2 bin ödeme de onaylanmış durumda. Hızlı başvuru ve hızlı ödeme yaptığımız bir program bu.” diye konuştu.

İbrahimcioğlu, “Biz istiyoruz ki dükkanların kepenkleri kalksın ve işletmeler çalışsın. Bu desteğin en önemli kısmı arada banka yok ve faizi yok. O yüzden bu can suyunun ticaret çarkını döndüreceğine inanıyoruz.'' değerlendirmesini de yaptı.