Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Kurban Bayramı mesajı belediyenin resmi sitesinden yayımlandı.

Yayımladığı mesajda belediyenin toplum sağlığını koruyucu önlemler alarak kurban kesim alanlarını ilaçladığını belirten Yavaş, EGO Otobüsleri, Metro ve Ankaray'ın ücretsiz olarak hizmet vereceğini, mezarlık ziyaretleri için ring seferleri düzenleneceğini ve Başkent 153, Zabıta, İtfaiye, Sosyal Hizmetler, ANFA Güvenlik ve ASKİ ekipleri başta olmak üzere ilgili tüm birimlerin ise 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Mesajın devamında ise, "unutmayalım ki, bizleri biz yapan en önemli değerlerden biri birlik ve beraberliğimizdir. Komşumuzun, dostumuzun, ihtiyaç sahibi olan hemşehrilerimizin yanında olmalıyız. Herkesi Kurban Bayramı'nın bereketini birlikte yaşamaya, her evde bayram yaşatmaya davet ediyor, kurban eti bağış noktalarına yapacağınız et desteklerinin ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılacağını bir kez daha hatırlatıyorum. Et desteklerinizi Kurban Pazarlarının yanı sıra, Hipodrom Caddesi’ndeki PORTAŞ Soğuk Hava Deposu’na da ulaştırabilirsiniz.

Ankara'da Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Heyecanı Dev Ekranda! Ankara'da Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Heyecanı Dev Ekranda!

Bu düşüncelerle, Kurban Bayramı'nın tüm güzelliklerinin yüreğinizi doldurmasını ve sevdiklerinizle sağlık, huzur ve mutluluk dolu bayramlar geçirmenizi diliyorum" sözleri yer aldı.

Ankara'dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi