Önceki gün yaşama veda eden Ankara Lokantacılar Kebapçılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Aztekin son yolculuğuna uğurlandı. Aztekin’in cenazesi, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından, Mamak Ortaköy Mezarlığında toprağa verildi.

Mehmet Aztekin için Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde kılınan cenaze namazına; aile fertleri, yakınları, Ankara Lokantacılar Odası ve camiasının yanı sıra ANKESOB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Birliğe bağlı odaların başkan ve yöneticileri ile esnaf kredi kefalet kooperatifleri başkan ve yöneticilerinden oluşan yoğun katılım oldu.

Cenaze töreninde, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik eski Genel Müdürü, AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan da hazır bulundu. 

 ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, "Yaşadığı rahatsızlık sonucunda vefat eden Mehmet Aztekin başkanımız, Ankara esnaf ve sanatkar camiamızın sevilen, saygı gören bir ismiydi. Değerli bir dostumuzu kaybettik, çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin” dedi.  

Hüseyin Ar, Mehmet Aztekin’in ailesine, yakınlarına ve esnaf camiasına başsağlığı ve sabır dileklerini de iletti.

Mehmet Aztekin Kimdir?

Çorum’un Sungurlu ilçesi Güloluk köyünde 1947 yılında doğan Mehmet Aztekin, mesleğe 1972 yılında bir kebapçıda başladı.

1978 yılından itibaren oda kaydı, 1984'den beri de esnaf sicil kaydı bulunan ve 1993 yılından bugüne esnaf teşkilatına hizmet eden Mehmet Aztekin, 2002'den itibaren Ankara Lokantacılar Kebapçılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanlığını yürütüyordu.

Etimesgut’ta Su Kesintisi (23 Temmuz 2024) Etimesgut’ta Su Kesintisi (23 Temmuz 2024)

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Haber Merkezi