Beşiktaş’tan Semih Kılıçsoy’a Duygulandıran Sürpriz Beşiktaş’tan Semih Kılıçsoy’a Duygulandıran Sürpriz

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında milli futbolcu Merih Demiral, açıklamalarda bulundu. 

"Türk Olduğum için Çok Gurur Duyuyorum"

Gol attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Merih Demiral, “Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum” şeklinde konuştu.

"Takım Olarak Çok Mücadele Ettik"

Hak ederek kazandıklarını ifade eden Demiral, şunları dile getirdi:

“Kariyerimde birçok iyi maç var ama milli takım özelinde de iyi oynadığım maçlar var. Bugün de iyi oynadığımı düşünüyorum ama bugün takım olarak çok mücadele ettik. Hak ederek kazandık. Sahada herkes çok mücadele etti. Muhteşem bir mücadele vardı, ben de o mücadelenin içindeyim. Takımla gurur duyuyorum, inanılmaz hisler, inşallah devamını da getiririz. Taraftarlarımız gerçekten şahane, bunu iliklerimize kadar hissediyoruz. Maça çıktığımızda onların destekleri inanılmaz sanki ev sahibi gibi oynuyoruz. Berlin'de oynayacağı bizim için de büyük şans, orada daha çok Türk taraftar olacaktır. İyi ki varlar, bizi her zaman desteklemeye devam etsinler.”

"Arda'nın Olması Bizim için Bir Şans"

Arda Güler ile çok gurur duyduklarını söyleyen 26 yaşındaki stoper, “Arda ile hepimiz gurur duyuyoruz, çok destek oluyoruz. Daha 19 yaşında pırlanta gibi bir çocuk. Her maçta kalitesini gösteriyor. Tabii ki kıskançlık olmuyor, herkes birbirinin iyiliğini istiyor, o yüzden başarılı oluyoruz. Arda çok iyi bir çocuk ve çok iyi bir futbolcu. Arda'nın olması milli takımımız ve ülkemiz için bir şans. İnşallah böyle çalışmaya devam eder ve ülkemizi gururlandırır" diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: DHA