Mersin'in Tarsus ilçesinde yaşanan olayda, sulama kanalında sürüklenen ve vatandaşlar tarafından sudan çıkartılan 4 yaşındaki Cumali Eren Dalkıran, hastanede hayatını kaybetti.

İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in İç Kesimleri için Sağanak Uyarısı İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in İç Kesimleri için Sağanak Uyarısı

Olay, Gazipaşa Mahallesi'nde gündüz saatlerinde meydana geldi. Mahalle Muhtarı Aydın Kızıltaş, evinin balkonunda oturduğu sırada sulama kanalında sürüklenen bir çocuk fark etti. Hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayan Kızıltaş, durumu bildirdi ve çocuğun sürüklendiği yöne doğru koşarak müdahale etti. Muhtarın çağrısı üzerine çevredeki vatandaşlar da harekete geçerek, Yunus Emre Mahallesi'nde sulama kanalından çocuğu kurtardılar.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Cumali Eren Dalkıran, ne yazık ki doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Polis ekiplerinin yürüttüğü soruşturma sonucunda çocuğun kimliği belirlendi ve cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Çocuğun ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, Tarsus'ta yaşanan bu acı olay mahalle sakinlerini derinden etkiledi.

Kaynak: DHA