Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 55 ilçenin belediye başkan adaylarını daha açıkladı.

Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak yaptığı açıklamada, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için belirlenen 5. etap adaylıklarının, parti yetkili kurulları tarafından değerlendirilerek Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayıyla netleştiğini ifade etti.

Bu çerçevede, 1'i büyükşehir ilçesi olmak üzere toplamda 55 ilçede daha belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirtti. 

Adayların Yer Aldığı İsim Listesi

Çanakkale Ayvacık'ta 106 Kaçak Göçmen Yakalandı Çanakkale Ayvacık'ta 106 Kaçak Göçmen Yakalandı

MHP'nin Diğer Etaplardaki Adayları Kimler Oldu?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), dün de 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde 4'üncü etap adaylıklarını açıklamıştı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, parti yetkili kurullarının yaptığı değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayları sonucunda, 2’si il ve 3'ü büyükşehir ilçesi olmak üzere toplam 55 belediye başkan adayının daha belirlendiğini açıklamıştı. 

MHP’nin 4'üncü Etap Adayları

MHP 31 Mart seçimleri öncesinde 4'üncü etap adaylarında, Kilis Belediye başkan adayı Hasan Kara, Uşak Belediye başkan adayı ise Sezer Ateş oldu.

Büyükşehir ilçelerinde ise Denizli Serinhisar’da Cemal Kobaş, Hatay Dörtyol’da Ömer Oğuz Uçar ve Hatay Erzin’de Erhan Akı aday gösterildi.

MHP’nin 3'üncü Etap Adayları

MHP 31 Mart seçimleri öncesinde 3'üncü etap adaylarında Elazığ, Isparta ve Kars ile birlikte 52 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Buna göre; MHP’nin Elazığ Belediye Başkan adayı Murat Aygen, Isparta Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars Belediye Başkanı adayı ise Ötügen Senger oldu.

MHP’nin 2’nci Etap Adayları

MHP 2’inci etapta, 8 il ve 47 ilçe belediye başkan adayını daha kamuoyuyla paylaştı.

Kamuoyunda 'Efsane Vali' olarak bilinen Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat'tan aday gösterilirken, Afyonkarahisar’da Sezer Küçükkurt, Aksaray’da İrfan Çıtak, Bolu’da İlhan Durak, Gümüşhane’de Vedat Soner Başer, Kırıkkale’de Harun Ulusoy, Kırklareli’nde Derya Bulut ve  Sivas’ta Reha Kars’ın adaylıkları açıklandı.

MHP’nin 1’inci Etap Adayları

MHP yerel seçimlere yönelik ilk olarak 2'si büyükşehir, 12'si il olmak üzere toplamda 55 belediye başkan adayını kamuoyuna duyurdu.

Bu kapsamda Manisa'da Cengiz Ergün, Mersin'de Serdar Soydan, Amasya'da Bayram Çelik, Bartın'da Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bayburt'ta Hükmü Pekmezci, Çankırı'da İsmail Hakkı Esen, Erzincan'da Bekir Aksun, Karabük'te Rafet Vergili, Karaman'da Savaş Kalaycı, Kastamonu'da Yüksel Aydın, Kütahya'da Alim Işık, Nevşehir'de Adnan Doğu, Niğde'de Hamdi Doğan ve Osmaniye'de İbrahim Çenet belediye başkan adayları olarak belirlendi.

Kaynak: Haber Merkezi