6 Yıldır Aranan "Emniyet Mahrem İmamı" Sincan'da Yakalandı  6 Yıldır Aranan "Emniyet Mahrem İmamı" Sincan'da Yakalandı 

ARDA KEMAL ATAY

Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Rahime Dalgalı, 23 yıldır aktif devam eden dernek çalışmalarından bahsetti.

Derneğin amacının Adalet Bakanlığı camiası içinde; katip, sekreter, infaz koruma gibi meslek gruplarının çocuklarına burs imkanı sağlamak olduğunu ifade eden Rahime Dalgalı, “Bu anlamda üniversite kazanan öğrencilere burs vermeye devam ediyoruz. Bunun dışında birkaç amacımız daha var fakat buna yoğunlaşıyoruz. Öğrencilere destek olmak bu anlamda bizim için oldukça önemli. Biz gönüllü olarak bu işi sürdürüyoruz” dedi.

Başkent Millet Bahçesi’nde açılan stanttan elde edilen gelir ile öğrencilere burs imkanı sağlayacaklarını dile getiren Başkan Yardımcısı Dalgalı, “Buraya gelen ürünler bizim üyelerimizin ve yardımsever arkadaşlarımızın bağışları. Biz bunları satarak öğrenci burslarına katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Mevcut üye sayısının şu anda 300’e yakın olduğunu ifade eden Dalgalı, “Bu bize göre az bir rakam, daha da artırmayı hedefliyoruz. Onlar ellerinden ne gelirse destek oluyorlar. Bunların hepsi hiçbir ücret almadan gönüllü olarak akşama kadar burada çalışıyorlar. Yedi gün daha buradayız. Her yıl düzenli olarak yıldatlarını ya da dilerlerse kendileri bağış yapıyorlar. Yani ve böyle faaliyetler yapıyoruz. Bazen çay düzenliyoruz, bazen gezi düzenliyoruz. Oradan biraz geliri elde edersek onları da hepsini bursa aktarmaya çalışıyoruz. Öğrencilere eğitim öğretim yılı boyunca yani yaklaşık olarak sekiz dokuz ay boyunca burs veriyoruz” dedi.

Vatandaşların ilgisinden bahseden Dalgalı, şöyle aktardı: “İnsanlarımız gerçekten çok destek oldular. Yardımsever insanlar oldukça fazla. Çok teşekkür ediyoruz hepsine. Burada bu stanta uğramadan geçmiyorlar. Gelen kişilere derneğimiz hakkında bilgi verip amaçlarımızdan bahsedince duyarlılık gösteriyorlar. Almak istemeseler bile ihtiyaçları olmasa bile ‘Alalım bizimde bir katkımız olsun’ diye destekte bulunuyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum.”