Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek final maçında yarın Hollanda ile mücadele edecek A Milli Takım'ın teknik hocası Vincenzo Montella, karşılaşmanın yapılacağı Berlin Olimpiyat Stadı'nda organize edilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Deneyimli teknik adam, Merih Demiral'a Türkiye-Avusturya maçındaki ‘bozkurt’ hareketi nedeniyle 2 maç ceza verilmesi hakkında, "Bu cezanın adil olmadığını düşünüyoruz. Çünkü siyasi bir hareket değildi. Öyle yorumlandı. Sadece doğru şekilde anlaşılmayan bir hareketti. Bu ceza Türk gururunu dizginlemez. Biz daha da arzulu daha da büyük onurla ve gururla sahaya çıkacağız ve ülkeyi gururlandırmak istiyoruz. Eminim herkes son derece motive olacaktır. Bu taraftar için de geçerli" değerlendirmesini yaptı.

Galatasaray, Avusturya'da 2 Maç Yapacak Galatasaray, Avusturya'da 2 Maç Yapacak

‘Futbolcularımla Gurur Duyuyorum’

İtalyan teknik adam oyuncuları ile gurur duyduğunu belirterek, "Geçtiğimiz ay içerisinde oynadığımız hazırlık maçlarında çok eleştirildik. Her zaman aklınızdaki 11’i sahaya sürebileceğiniz durumda olmayabiliyorsunuz. O yüzden değişikliklere gitmeniz gerekiyor. Sahaya girdiği takdirde her oyuncu ne yapması gerektiğini biliyor. Hepsi ile gurur duyuyorum. Herkes bugüne kadar çok iyi maçlar çıkarttı. Hoca olarak ben bundan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

'Turnuvadaki En Genç Takımız'

Vincenzo Montella, "Finalin oynanacağı stadyumdayız. Kendinizi finale yakın hissediyor musunuz" sorusuna ise  "Biz her defasında önümüzde ne varsa ona göre hareket etme durumundayız, spesifik bir hedef koymaktan ziyade. Maçları takip ediyoruz. Güvenle sahaya çıkacağız. Alçak gönüllü olmayı da unutmamamız ve duygularımızı yönetmemiz gerek. Turnuvadaki en genç takımız. Çok az sayıda oyuncu bu seviyede daha önce top oynadı. Bizim bu maça odaklanmamız gerek, kazanmak istiyoruz" cevabını verdi.

Kaynak: AA