Kağıthane'de bıçaklı saldırıya uğrayan ve AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'a başvuran 20 yaşındaki Aslıhan Zengin, saldırganların bulunması için yardım istedi. Kurum, "Gece saat 12'de ve 2'de bile evinize huzurla gireceksiniz. Sokaklarımızı güvenli hale getireceğiz ve tüm birimlerle uyum içinde çalışacağız" dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane'yi ziyaret etti ve AK Parti Kağıthane İlçe Teşkilatı ile kahvaltı programında bir araya geldi. Ardından, Kağıthane Meydanı'nda yürüyüş yaparak vatandaşlarla sohbet etti ve esnafın sorunlarını dinledi. Bu sırada, bir ay önce gece kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin, Kurum'un yanına gelerek saldırganın bulunması için destek istedi. Zengin, "Yaşadığımız olayın ardından okula gidemiyorum, dışarı çıkamıyorum. Hayatım durdu, saldırgan hala yakalanmadı" dedi. Zengin, Kurum'dan destek istedi ve Kurum da "Kaymakamımız ve İlçe Emniyet Müdürümüz konuyu takip ediyor, inşallah saldırganı bulacağız" şeklinde yanıtladı.

"İstanbul'da en önemli konulardan biri sizin güvenliğinizdir."

Kurum, "Durumu yakından takip ediyoruz. Ekiplerimiz olayı sürekli izliyor ve sizin yanınızdayız. İstanbul'da en önemli konulardan biri sizin güvenliğinizdir. Bu nedenle tüm ekiplerimizle, emniyet birimlerimiz ve belediyelerimizle iş birliği içinde hareket edeceğiz. Gece gündüz, evinize güvenle gireceksiniz. Sokaklarımızın güvenliği için çaba göstereceğiz ve tüm birimlerle uyum içinde çalışacağız" dedi.

Antalya Kaş’ta 3,9 Büyüklüğünde Deprem! Antalya Kaş’ta 3,9 Büyüklüğünde Deprem!

Kurum, daha sonra Kağıthane Meydanı'ndaki dükkanları gezdi, esnafla sohbet etti ve basın mensuplarına tatlı ve tantuni ikram etti. Ziyaretlerin ardından Kağıthane'den ayrıldı.

Kaynak: DHA