Türkiye’de Yetişen En Yaygın Ağaç Türleri Türkiye’de Yetişen En Yaygın Ağaç Türleri

Ümit Olgun, Buğra Karaçay ve Recep Demir’den oluşan müzik grubu Oblomov, 6 Şubat depremine özel ‘Yalnız Şehir’ şarkısını besteledi. 19 Ocak'ta dijital platformlara yayınlanacak şarkı ve klibin tüm gelirleri, depremzede çocukların rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalara bağışlanacak. Müzisyenler, depremi yaşayan şehirlerin unutulmaması gerektiğini de vurguluyor.

Ümit Olgun (vokal), Buğra Karaçay (elektro gitar) ve Recep Demir'den (bass gitar) oluşan Oblomov grubu, ‘Hatırladığımız kadar güçlü, unuttuğumuz kadar suçluyuz’ diyerek hazırladıkları Yalnız Şehir şarkısını 19 Ocak’ta dinleyicilerle buluşturuyor. Tüm gelirleri, depremzede çocukların rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalara bağışlanacak olan şarkıya destek isteyen müzisyenler, “Her dinleme ve izleme, depremzede çocuklarımızın rehabilitasyonuna katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla 'Yalnız Şehir’ Antakya’yı ve 'Yalnız Şehir' şarkımızı, yalnız bırakmayın" dedi.

Her Şeyimiz Enkazın Altında Kaldı

Grubun Antakya doğumlu olan solisti Ümit Olgun, "Canlarımızla beraber çocukluğumuz, hatıralarımız, yaşanmışlıklarımız, her şeyimiz enkaz altında kaldı. Büyük yıkımın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen sorunlar, 6 Şubat sabahındaki gibi tüm çıplaklığıyla duruyor. Ülkede yaşayan her vicdan sahibi insanda olduğu gibi deprem bizde de duygusal olarak onarılması imkânsız bir yıkıma sebep oldu. Dünyanın kültür başkenti ve insan uygarlığının yüz akı Antakya’da hiçbir şeyin 6 Şubat öncesindeki gibi olmayacağını bilmek bizim için büyük bir acı. Bu yüzden 'Yalnız Şehir' ile unutturmamayı amaçladık ve deprem bölgesindeki çocuklara bir yardımımız olsun istedik" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA