ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William (Bill) Burns, Mısır ve Katar arabuluculuğunda İsrail ile Hamas arasında Gazze'de ateşkes ve karşılıklı esir takası müzakereleri devam ederken, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşecek.

The Times of Israel'in haberi doğrultusunda, Gazze'de esir takası mutabakatı müzakereleri için Katar Başbakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile görüşmek üzere dün Doha'ya giden Burns temaslarına devam ediyor.

İsrailli bir yetkili, Burns ile Netanyahu arasındaki görüşmenin bugün öğleden sonra Batı Kudüs'te gerçekleşeceğini belirtti.

Pentagon: Refah’taki Görüntüler Korkunç ve Yürek Parçalayıcı Pentagon: Refah’taki Görüntüler Korkunç ve Yürek Parçalayıcı

Burns'un ziyaretinin, ABD başta olmak üzere uluslararası kamuoyunun tepkilerine rağmen İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güneyinde yaklaşık 1,5 milyon yerinden edilmiş Filistinlinin sığındığı Refah kentindeki bazı mahalleleri boşaltmaya başladığı gün olması dikkati çekiyor.

Burns, 3 Mayıs'ta da İsrail ile Hamas arasındaki esir takası müzakerelerine katılmak üzere Mısır'ın başkenti Kahire'ye gitmişti.

Kaynak: AA