ABD’de Başkan Joe Biden’ın yaşından kaynaklı sağlık problemleri sebebiyle başkanlık yarışından çekilmesi gerektiğini savunanların sayısı artarken, Parkinson hastalığı uzmanı bir doktorun Beyaz Saray’a 8 ayda 8 kez geldiği ortaya çıktı.

Hindistan'da Yıldırım Felaketi: 63 Can Kaybı Hindistan'da Yıldırım Felaketi: 63 Can Kaybı

New York Times’ın ele geçirdiği Beyaz Saray resmi ziyaretçi kayıtlarına göre, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'nden Dr. Kevin Cannard, Temmuz 2023’ten Mart 2024’e kadar Beyaz Saray’a 8 kez gitmiş.

Hareket bozuklukları üzerine uzman bir nörolog olan Cannard’ın özellikle Biden’ın durumu hakkında görüşmek için mi yoksa Beyaz Saray sağlık ekibiyle ilgisiz toplantıların bir parçası olarak mı orada bulunduğu henüz bilinmiyor.

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates, Cannard'ın ziyaretlerinin içeriğine ilişkin bilgi vermezken, Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi sistemi içindeki uzmanların, sahada çalışan binlerce askeri personeli tedavi etmek için Beyaz Saray’ı ziyaret ettiğini kaydetti.

Bates, Biden’ın genel fiziksel muayenesinin bir parçası olarak "yılda bir kez bir nörolog tarafından görüldüğünü" ve "bu muayenede Parkinson hastalığına dair hiçbir iz bulunmadığını” savundu.

Kaynak: AA