FURKAN ERKAN

Habertürk TV'de yayınlanan Meseleler programında, vizyondaki yeni filmi Hayat vesilesiyle konuk olan yönetmen Zeki Demirkubuz, meslektaşı Nuri Bilge Ceylan'la aralarının neden kötü olduğuna dair açıklamalar yaparken Ceylan'la ilgili de sert sözler sarfetti.

Demirkubuz'un yayın sırasında ''Üç Maymun'u bilmem adilik yapmasın'', ''Dişini sıkıp susacak. Hakkımda konuşacaksa Youtube kanalı açsın'' gibi sözleri üzerine Nuri Bilge Ceylan X hesabı üzerinden sessizliğini bozdu.

Taylor Swift'in Babası Fotoğrafçı Yumrukladı Taylor Swift'in Babası Fotoğrafçı Yumrukladı

Kendine Youtube Kanalı Açarsa İyi Eder

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanmayan Nuri Bilge Ceylan, uzun süreden sonra attığı tweetinde şu ifadeleri kullandı:

''Ne söylerse söylesin cevap vermeyeyim diyordum, ama bu üslup karşısında ne yazık ki bu artık mümkün değil. Kendine şimdiden bir youtube kanalı açarsa iyi eder. Yakında...'' 

Demirkubuz ve Ceylan Neden Düşman Oldular?

Türk sinemasının iki ünlü ve başarılı yönetmeni Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz'un iki yakın dosttken, Ceylan'ın Uzak ve İklimler filmleri sonrası bilinmeyen bir sebeple araları açıldı. Ve başarılı yönetmenler yıllarca sürdürdükleri küslük ve dargınlığı kendi filmlerindeki bazı sahneler üzerinden gönderme yaparak da yansıttılar.

Zeki Demirkubuz'un Meseleler programında Nuri Bilge Ceylan'la ilgili yaptığı açıklamaları aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Editör: Furkan Erkan