Ekran Oyuncuları Derneği / Screen Actors Guild (SAG) ödülleri sahiplerini buldu. 

Los Angeles'taki Shrine Oditoryumu'nda gerçekleştirilen ödül töreninde Oppenheimer filmi Altın Küre ve BAFTA'da olduğu gibi geceyi zaferle bitirdi. 

Oscar'ın habercisi olarak kabul edilen SAG ödülleri ile Oppenheimer'ın Akademi ödüllerini de silip süpüreceği şimdiden belli oldu.  

Oppenheimer'ın yıldızı Cillian Murphy, BAFTA ve Altın Küre'nin ardından En İyi Erkek Oyuncu olarak SAG ödülünü de kazanmasıyla Oscar zaferine doğru geri sayıma geçti. 

Robert Downey Jr. da Oppenheimer'da Yardımcı Rolde Erkek Oyuncu Üstün Performans ödülünü kazandı.

SAG ödüllerinde gecenin sürprizi, tarihin en iyi dizisi olarak kabul edilen 'Breaking Bad' kadrosunun, en iyi topluluk dalında SAG kazandıktan 10 yıl sonra yeniden bir araya gelmesi oldu. 

Christopher Nolan'ın Oppenheimer'ı, Sinema Filminde En İyi Oyuncu Kadrosu ödülünü de evine götürdü.

Dolunay Katilleri filmindeki performansıyla 2023 yılına damga vuran Lily Gladstone da En İyi Kadın Oyuncu Üstün Performans ödülünü kazandı ve ilk Yerli kadın olarak tarihe geçti. Gladstone da böylece Oscar'a göz kırpmış oldu.  

Fx'in hiti "The Bear", Komedi Dizisinde En İyi Performans dalında büyük ödülü aldı.

Gecenin en büyük ödüllerinden birini evine götüren HBO'nun "Succession"ı, Drama Dizisinde En İyi Performans ödülünü kazandı. 

Yaşam Boyu Başarı ödülü Hollywood ikonu Barbra Streisand'a verildi. Streisand, ödülünü Jennifer Aniston ve Bradley Cooper'dan kabul etti. 

Gaddar’ın 13. Bölümünden Aksiyon Dolu Fragman! Gaddar’ın 13. Bölümünden Aksiyon Dolu Fragman!

Bu arada Yüzüklerin Efendisi filminin yıldızları, Elijah Wood ve Sean Astin, yardımcı kadın oyuncu ödülünü sunmak için Shrine Oditoryumu'nda sahne alması da gecenin bir diğer güzel sürprizi oldu.

Muhabir: Ersan Akbaş