Sinema ve Yapay Zeka Etkinliği Atlas Sineması'nda Yapıldı Sinema ve Yapay Zeka Etkinliği Atlas Sineması'nda Yapıldı

Geçtiğimiz haftalarda Prime Video adlı dijital platforma gelen, Christopher Nolan’ın yönettiği Oppenheimer filmi, izleyen seyircilerden karışık yorumlar almaya devam ediyor. Filmle ilgili gelen yorumlara göre, bazı seyirciler Oppenheimer’ı heyecan verici bulurken, bazıları da Oppenheimer’ın biyografi filmi olarak yetersiz kaldığını belirtmişti.

Halloween, The Thing, They Live gibi filmlere imza atmış korku sinemasının usta yönetmenlerinden John Carpenter, Oppenheimer’ın gereğinden fazla övüldüğüne dikkat çekti. Carpenter şunu söyledi:

“Oppenheimer güzel. İyi filmdi. Ama herkes yüzyılın filmiymiş gibi gereğinden fazla övüyor. Neden böyle ben de bilmiyorum.”

Yönetmenler Oppenheimer’ı Göklere Çıkarmıştı

Christopher Nolan’ın son filmi Oppenheimer için, daha öncesinde pek çok başarılı ve ünlü yönetmen filmle ilgili övgü dolu sözlerde bulunmuştu. Oliver Stone bir klasik olduğunu, Denis Villeneuve de tam bir başyapıt olduğunu söylerken, Steven Soderbergh de gerçek bir başarı olduğunu belirtmişti.

Paul Schrader ise, yüzyılın en iyi ve en önemli filmi olduğunu söyleyerek Oppenheimer’ı göklere çıkarmıştı. Özellikle yüzyılın en iyi filmi olduğunu belirtmesi, Carpenter’ın yakındığı konuya işaret ediyor.

Muhabir: Furkan Erkan