Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşayan Adem Atlı Ata (23), internetten gördüğü ve 140 bin TL ödeyerek satın aldığı otomobilin 'change' araç olduğu ortaya çıkınca büyük bir şok yaşadı. Polis ekipleri, Ata’nın çalıştığı fabrikaya gelerek, satın aldığı otomobilin Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde ağır hasar gören bir aracın şasi numarası ve plakasıyla değiştirildiğini belirtti. Bunun üzerine Ata, hem aracından hem de parasından oldu. Ayrıca, olayın duyulmasının ardından çalıştığı fabrika tarafından da işine son verildi.

"Bütün Birikimimi Bu Otomobile Vermiştim"

Evli ve bir çocuk babası olan Adem Atlı Ata, yaşadıklarını anlattı. Geçen yıl ekim ayında otomobil almaya karar verdiğini ve internette gördüğü Şahin marka 94 model otomobili beğenerek, sahibi Ç.K. ile iletişime geçtiğini söyledi. Ata, 2 Ekim'de noter satışıyla aracı satın aldığını belirtti.

Ata, "Otomobili sosyal medyada gördüm. Gidip sahibiyle yüz yüze görüştüm. Daha sonra aracı sanayiye götürdük. 3-4 bin lira arasında bir masrafının olduğunu söylediler. Başka bir ustaya götürdük ve o da aynı şeyleri söyleyince otomobili notere giderek almaya karar verdim" dedi.

7 Kasım'da polislerin çalıştığı fabrikaya gelmesiyle gerçeği öğrendiğini belirten Ata, "Çocuğumu hastaneye götürürken Manisa Çevre Yolu'nda mobese kameralarına yakalanmışım. Polisler iş yerime gelerek, aracın çalıntı olduğunu söylediler ve otomobili aldılar. Hem paramdan hem otomobilimden hem de işimden oldum. Mağdurum. Bu dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını ve paramı geri almak istiyorum. Bütün birikimimi bu otomobile vermiştim" diye konuştu.

Adalet arayışında olan Ata, yetkililerin bir an önce olayı çözüme kavuşturmasını ve mağduriyetinin giderilmesini talep ediyor.

Meteorolojiden Ankara ve İstanbul için Sarı Uyarı! Meteorolojiden Ankara ve İstanbul için Sarı Uyarı!

Otomobil Aldı Dolandırıldı Hem Parasını Hem İşini Kaybetti 2

Kaynak: DHA