İstanbul Sultanbeyli’de turist vizesiyle Türkiye’ye girdikleri öğrenilen, park halindeki bir otomobilin ön koltuğu üzerine bırakılan dizüstü bilgisayarı çalan Gürcistan uyruklu şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin bir gün önce Bursa’da bir başka otomobilin içinden hırsızlık yaptıkları belirlendi.  Otomobilden bilgisayarı çalarak uzaklaştığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 30 Nisan Salı günü, Hasanpaşa Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; uçak mühendisi U.A.’nın park ettiği otomobiline giren hırsızlar, ön koltukla bulunan dizüstü bilgisayarı alarak kaçtı. Hırsızlık Büro Amirliği tarafından yapılan soruşturmada polis, iki kişi oldukları belirlenen şüphelilerin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiğini tespit etti. Görüntülerde bir kişinin gözcülük yaptığı diğer şüphelinin ise hırsızlığı gerçekleştirerek olay yerinden uzaklaştığı görüldü.

Antalya-Varşova Seferini Yapan Uçak Acil İniş Yaptı Antalya-Varşova Seferini Yapan Uçak Acil İniş Yaptı

Bir Gün Önce Başka Otomobilden Hırsızlık Yapmışlar

Polis, güvenlik kamera görüntülerinden takip ettiği şüphelileri, Fatih’te, olay yerinden kaçtıkları otomobilin içinde gözaltına alındı. Gürcistan uyruklu Gia K.(52) ile Giorgi C.(48) polis ekipleri tarafından yakalanarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Yapılan soruşturmada, şüphelileri bir gün önce de Bursa’da bir başka otomobilden hırsızlık yaptıkları ortaya çıktı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA