Pamukkale ilçesinde meydana gelen olayda, bir tekstil fabrikasında çalışan S.A. adlı kadın, iş arkadaşlarının evlerinden habersiz olarak anahtarlarını kopyalayarak toplam değeri 1 milyon 200 bin lirayı bulan ziynet eşyalarını çaldı. İl Jandarma Komutanlığı'nın başlattığı 'Altın günü' operasyonu sonucunda yakalanan S.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bayramda Yurt Dışına Yolcu Akını Bayramda Yurt Dışına Yolcu Akını

Jandarma Suç Araştırma Timi, Pınarkent Mahallesi'nde iki ayrı evden gerçekleşen toplamda 1 milyon 200 bin lira değerindeki ziynet eşyası hırsızlığıyla ilgili araştırma başlattı. Yapılan incelemelerde, her iki evde de aynı kadının görüldüğü tespit edildi ve şüphelinin S.A. olduğu belirlendi. Operasyon kapsamında S.A. evinde yakalandı ve çalınan ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi.

S.A.'nın ifadesinde, iş arkadaşlarının evlerinde ziynet eşyalarını tuttuklarını öğrendikten sonra, misafirlik bahanesiyle kendi ziynet eşyalarını göstererek güven sağladığı ortaya çıktı. Daha sonra arkadaşlarının evlerini ziyaret edip anahtarlarını kopyalayan S.A., iş arkadaşlarının çalışırken izin alarak evlerinden ziynet eşyalarını çaldığını itiraf etti. S.A., jandarmadaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA