Pegasus Hava Yolları, Ankara-Lizbon uçuşlarını başlattı. Pegasus'tan yapılan açıklamaya göre, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Lizbon'a haftada 3 frekans düzenlenecek seferlerin ilki, 2 Nisan'da gerçekleştirildi.

Kiliçe: Geleneksel Mardin Çöreği Kiliçe: Geleneksel Mardin Çöreği

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda, ilk uçuşa özel olarak tören düzenlendi. Törene Pegasus Hava Yolları Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Onur Dedeköylü ve Pegasus yetkililerinin yanı sıra Portekiz Büyükelçiliği'nden Misyon Şefi Yardımcısı Joao Macedo ve TAV Esenboğa Havalimanı Genel Müdürü Nuray Demirer katıldı.

Pegasus Hava Yolları Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Onur Dedeköylü, Pegasus'un, Türkiye'nin turizm potansiyeli ve rakamlarında çok önemli rol oynadığını belirterek,

"Açtığımız her hatla ülkeleri ve destinasyonları kültürel ve ekonomik olarak birbirine bağlıyoruz. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Lizbon, renkli kültürü ve konukseverliğiyle tatil ve iş amaçlı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Türkiye'nin başkenti ve en kalabalık ikinci şehri olan Ankara ise tarihimizi, kültürümüzü ve Türk misafirperverliğini yansıtan, modern bir metropol. Bu sebeple, önümüzdeki yıllarda Portekiz'le Türkiye arasında yüzbinlerce turist taşıyacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Portekiz Büyükelçiliği Misyon Şefi Yardımcısı Joao Macedo da, uçuşun sadece iki şehir arasında olacağını ve bu yeni bağlantı sayesinde her iki ülkenin de birbirini çok daha iyi tanıyacağına emin olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA