Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm muhalefet partilerinin liderlerini bir araya getirsin. Gazze'ye veya sınır kapısına gideceğini kararlılıkla beyan etsin. Bunu hissettirsin, İsrail feleğini şaşırır, bundan emin olunuz” dedi.

"Zulme Karşı Somut Adımlar Atılmalı"

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Filistin'de yaşanan zulme karşı daha somut adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Aydın, iktidarı Filistin için daha etkili ve kararlı adımlar atmaya çağırdı ve tüm siyasi partilerin ortak bir duruş sergilemesi gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve muhalefet partilerinin liderlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade eden Aydın, “bakınız, buradan çağrıda bulunuyorum. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan tüm muhalefet partilerinin liderlerini bir araya getirsin. Gazze'ye veya sınır kapısına gideceğini kararlılıkla beyan etsin. Bunu hissettirsin, İsrail feleğini şaşırır, bundan emin olunuz. Silahlı Kuvvetlerimizin koruması ve gözetiminde tüm siyasi partilerimizden temsilcilerle oluşan milletvekillerinin de içinde yer alacağı bir heyetle bir yardım konvoyunu harekete geçireceğimizi söyleyelim, hissettirelim, emin olunuz, Gazze'de insanlar nefes alırlar, rahatlarlar” dedi.

Türkiye Kan Bağışında Sınıfta Kaldı Türkiye Kan Bağışında Sınıfta Kaldı

“TBMM’ye Zulmü Kınamak Değil, Zalimin Zulmünü Durdurmak Yaraşır”

Türkiye'nin mazlumlara karşı her zaman destek olması gerektiğini ifade eden Aydın, “çatısı altında bulunduğumuz bu meclis emperyalizme karşı çatışmayı göze almış bir meclistir. Bu meclis, Kıbrıs’a donanmalara gönderen bir meclistir. Bu Meclis, Irak tezkeresini reddeden bir meclistir. Bu meclis, Gazi Meclistir. Bu meclis, zalime haddini bildiren meclistir. Mazluma kol kanat germiş bir meclistir. Bu Meclis, bugün de tarihî sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır ve bu sorumlulukları kuşanmak zorundadır. Türkiye Büyük Millet Meclisine, zulmü kınamak değil, zalimin zulmünü durdurmak yaraşır. Gerçekten bir şey yapılacaksa Türkiye olarak biz yapabiliriz” diye konuştu.

İktidara Sert Eleştiri

Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ey Birleşmiş Milletler, ey Amerikan devleti, ey Avrupa Birliği ülkelerinin yöneticileri” ve “Dünya 5’ten büyüktür” söylemlerine atıfta bulunarak, bu tür seslenişlerin artık karşılık bulmadığını ifade etti. Aydın, konuşmasında "Değerli arkadaşlar, artık söz bitmiştir ama bu söz bugün bitmemiştir, zaten bitmişti; bundan böyle sözün hiçbir karşılığı yoktur. Çok net konuşacağım: Bir insanın insanlığı Filistin'e bakışından belli olur, bir iktidarın adamlığı ve omurgası da Filistin için yaptığından belli olur" dedi.

Kaynak: DHA